Klocki hamulcowe
do samochodów użytkowych

Fomar Friction to uznana marka na rynku motoryzacyjnym. W naszej ofercie znajdują się elementy układów hamulcowych mogące zostać użyte do większości samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych eksploatowanych w naszym kraju. Fomar oferuje klocki, szczęki, okładziny, a także tarcze hamulcowe, które niedawno dołączyły do naszej oferty.

Stale badamy i testujemy nasze produkty żeby zaoferować najwyższą jakość i komfort jazdy. W naszej ofercie znajduje się ponad 65 referencji klocków hamulcowych do samochodów użytkowych. Tak duża paleta wyboru ma służyć naszym klientom i zapewnić im optymalny komfort zakupów i zadowolenie. Klocki hamulcowe Fomar Friction to gwarancja jakości. Nasze podejście do wykorzystania nowoczesnych technologii przy tworzeniu klocków hamulcowych do samochodów ciężarowych i użytkowych opiera się na skrupulatnych i , intensywnych badaniach i zachowaniu optymalnego kompromisu pomiędzy siłą hamowania, komfortem hamowania i zużyciem klocków. Naszym zadaniem jest zapewnić użytkownikowi samochodów ciężarowych optymalne bezpieczeństwo i zadowolenie z jazdy.

Przy produkcji klocków używane są nowoczesne technologie, na przykład specjalna, trzecia warstwa, tak zwana podsypka, której zadaniem jest silniejsze związanie płytki z materiałem ściernym. Stosujemy szeroką paletę mieszanek ciernych, których gama wynosi w tej chwili 32 receptury. Są to mieszanki bezabestowe, nie zawierają też ołowiu, tlenku rtęci, kadmu i chromu VI.

Fomar Friction dba o rozwój firmy i produktów, jakie oferuje swoim klientom. Nasze klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych i użytkowych, a także do samochodów osobowych, cały czas są poddawane ulepszeniom i testom, które mają poprawić ich skuteczność, komfort użycia, sprawność działania. Fomar Friction to rzetelne podejście do klienta, długotrwała tradycja, a przy tym nowoczesność i mądre korzystanie z technologii.