Katalog tarcz i klocków hamulcowych
FOMAR FRICTION

Każdy, kto posiada samochód, wie, jak ważne są dobrej jakości klocki hamulcowe, szczęki, okładziny i tarcze. To te elementy bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo na drodze i odpowiednią drogę hamowania. Dlatego warto wybrać markę Formar Friction - znanego na całym świecie producenta elementów hamulcowych do samochodów osobowych i ciężarowych. Od blisko 60 lat Fomar Friction oferuje klocki, szczęki i okładziny hamulcowe. W ostatnich latach oferta produktowa została rozszerzona o tarcze hamulcowe. Katalog produktów zawiera części zamienne do większości najpopularniejszych marek samochodów osobowych i użytkowych.

Marka Fomar Friction - należąca do firmy Roulunds Braking ApS, koncern MAT Holdings - oferuje 800 referencji klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych, 220 referencji szczęk hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych, 65 referencji klocków hamulcowych do samochodów użytkowych, 2000 referencji okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych (nominały i nadwymiary) oraz niedawno wprowadzona do oferty gama 43 najbardziej popularnych referencji tarcz hamulcowych do pojazdów użytkowych. Warto też wiedzieć, że produkty posiadają homologację R90 (TUV Germany, Idiada). Produkty wysokiej jakości - klocki hamulcowe

Wszystkie klocki hamulcowe marki Fomar Friction mają optymalne parametry dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii takich jak: zastosowanie trzeciej warstwy, tzw. podsypki, której zadaniem jest silniejsze związanie płytki z materiałem ciernym. Firma stosuje także szeroką gamę mieszanek ciernych - 32 bezazbestowe, bezołowiowe receptury są też pozbawione tlenku rtęci, kadmu i chromu VI. Wszystkie klocki do samochodów osobowych mają płytkę antypiskową tzw. shims. Niektóre modele klocków wyposażone są w odpychacze i czujniki zużycia. Szczęki, okładziny, tarcze - bezpieczeństwo i jakość Nakładki cierne do szczęk samochodów osobowych powstają przy pomocy nowoczesnej metody zwanej walcowaniem. Nakładki zespala się z częścią metalową metodą klejenia. W ofercie okładzin ciernych do aut użytkowych znajdują się niemal wszystkie okładziny - klasyczne i niewymiarowe oraz w wersji z nawierconymi otworami w standardzie i bez otworów - na specjalne zamówienie klienta. Mogą mieć też otwory do zamontowania czujnika zużycia i wskaźników zużycia. W komplecie z okładzinami są dostępne specjalne nity do ich mocowania. Wysoka jakość produktów jest potwierdzona wieloma certyfikatami.

cms-img.jpg

OKŁADZINY HAMULCOWE DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu okładzin hamulcowych dla samochodów ciężarowych

otwórz KATaLOG
cms-img.jpg

TARCZE HAMULCOWE DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu tarcz hamulcowych dla samochodów ciężarowych

otwórz KATaLOG
cms-img.jpg

KLOCKI HAMULCOWE DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu klocków hamulcowych dla samochodów ciężarowych

otwórz KATaLOG
cms-img.jpg

DŹWIGNIE ROZPIERAKA DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu dźwigni rozpieraka dla samochodów ciężarowych

otwórz KATaLOG
cms-img.jpg

TARCZE HAMULCOWE DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu tarcz hamulcowych dla samochodów osobowych

otwórz KATaLOG
cms-img.jpg

KLOCKI I SZCZĘKI HAMULCOWE DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Zapraszamy do korzystania z katalogu klocków i szczęk hamulcowych dla samochodów osobowych

otwórz KATaLOG