Szczęki hamulcowe
do samochodów osobowych

W Fomar Friction od lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą części układu hamulcowego w samochodach osobowych i ciężarowych. Nasz szeroki asortyment obejmuje szczęki, klocki, okładziny, a od niedawna także tarcze hamulcowe do samochodów osobowych.

Na rynku działamy już ponad pięćdziesiąt lat, a obecnie funkcjonujemy pod szyldem skandynawskiej firmy z branży motoryzacyjnej – Roulunds Braking.

Szczęki to podstawowy element układów hamulcowych do samochodów osobowych. To właśnie do nich przyczepione są tak zwane okładziny cierne, które odpowiadają za tarcie mające na celu zmniejszyć prędkość pojazdu. Nasza oferta obejmuje ponad 200 referencji szczęk a wszystkie są dostępne w naszych katalogach online, dzięki którym w szybki sposób można dopasować rodzaj produktu do odpowiedniego rodzaju i modelu samochodu.. Wyposażamy układy hamulcowe większości marek samochodów jak Skoda, Opel, Audi, VW czy Citroen, dlatego nie ma obaw, że któraś z części może być niedostępna.

To, aby układ hamowania działał bez zarzutu, jest szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Właśnie z tego powodu wszystkie części jakie montujemy do samochodów osobowych, muszą być jak najlepszej jakości. W naszej firmie szczególnie dbamy o rozwój produktów z naszej oferty. Nasz dział badań i rozwoju prowadzi nieustanne prace nad tym, aby wszystkie nasze produkty odpowiadały obowiązującym normom, a nawet je przekraczały.

W Fomar oprócz najlepszych specjalistów posiadamy także sieć doskonale wyposażonych laboratoriów i linii produkcyjnych. Nieustannie inwestujemy w nowy sprzęt i aparaturę, która pomaga nam zadbać o wysoką jakość i stuprocentową funkcjonalność wszystkich części, które sprzedajemy. Jeśli chodzi o szczęki hamulcowe, to bardzo ważna jest regularna kontrola i sukcesywna wymiana, ponieważ jak prawie każdy element układu hamulcowego, są one narażone na działanie sił tarcia i duże obciążenia, które muszą powodować ich zużywanie.

Wybierając szczęki hamulcowe naszej firmy, możesz mieć pewność, że inwestujesz w produkty trwałe i funkcjonalne, ponieważ w Fomar stawiamy tylko na najlepsze jakościowo materiały od sprawdzonych dostawców. Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy doskonale wiedzą, że ich układy hamulcowe działają w sposób prawidłowy i bezpieczny, ponieważ zostały wyposażone w części jednej z najlepszych firm na rynku motoryzacyjnym.