Okładziny hamulcowe
do samochodów użytkowych

Firma Fomar Friction oferuje swoim klientom bogaty wybór okładzin ciernych do samochodów użytkowych różnych marek. W naszym asortymencie znajdziemy okładziny hamulcowe odpowiednie do większości samochodów ciężarowych, poruszających się aktualnie po polskich drogach.

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji elementów układów hamulcowych zapewnia ciągły rozwój. Nie bez przyczyny marka Fomar Friction jest uznawana za lidera w branży produkcji okładzin do samochodów ciężarowych, zarówno jeśli chodzi o jakość produktów, jak i ilość oferowanych referencji. W ofercie sprzedażowej cały czas pojawiają się kolejne modele okładzin. Dokładamy wszelkich starań, by nadążać za zmieniającymi się technologiami i potrzebami klientów.

Fomar Friction posiada własne laboratoria, w których nieustannie opracowuje i testuje nowe technologie, umożliwiające poprawę parametrów okładzin dla samochodów użytkowych. Dążymy przy tym do osiągnięcia optymalnego kompromisu między siłą hamowania, komfortem i zużyciem materiału. Przy produkcji wykorzystuje się surowce pochodzące wyłącznie od renomowanych, certyfikowanych dostawców. Każda partia jest dodatkowo kilkukrotnie kontrolowana przed dopuszczeniem do sprzedaży. Wszystko po to, by gotowe okładziny hamulcowe spełniały najwyższe światowe standardy.

Obecnie w ofercie firmy Fomar Friction dostępnych jest 2000 referencji okładzin hamulcowych, wśród których znajdziemy zarówno nominały, jak i nadwymiary. Okładziny cierne standardowo są oferowane w wersji z nawierconymi otworami. Na życzenie klienta możliwe jest także wyprodukowanie okładzin bez otworów. W asortymencie firmy Fomar Friction znajdziemy ponadto okładziny cierne wyposażone w otwór umożliwiający montaż czujnika zużycia bądź też w progi, stanowiące wskaźniki zużycia. Każdy klient bez problemu znajdzie okładziny odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb.

Wszystkie okładziny hamulcowe sprzedawane są w zestawie z kompletem nitów niezbędnych do ich zamontowania. Szczegółowa oferta okładzin została przedstawiona w katalogu marki. Dla wygody klientów jest on dostępny zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, dostępnej do pobrania lub przeglądania online, a także w postaci aplikacji mobilnej. Ułatwia to szybkie odszukanie okładzin do samochodów, które są nam aktualnie potrzebne.

Dzięki przejrzystym opisom dopasowanie właściwej okładziny jest proste i każdy kierowca powinien się z tym uporać, nawet bez pomocy specjalistów. W razie potrzeby pracownicy Fomar Friction służą też fachowym doradztwem. Dopasowanie właściwej okładziny jest proste i każdy kierowca powinien się z tym uporać, nawet bez pomocy specjalistów. W razie potrzeby pracownicy Fomar Friction służą też fachowym doradztwem.