Tarcze hamulcowe
do samochodów osobowych

Skoda, Honda, Audi, VW i inne

Firma Fomar to producent części do samochodów z ponad 60cioletnim doświadczaniem.

Zajmujemy się wyposażaniem układów hamulcowych samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek we wszystkie części tj. tarcze, szczęki, okładziny cierne i klocki hamulcowe. Wieloletnie doświadczenie przełożyło się na zaufanie rzeszy klientów, którzy cenią funkcjonalność i niezawodność części hamulcowych oferowanych przez naszą firmę. Tarcze hamulcowe to jedna z najważniejszych części układu hamowania każdego samochodu użytkowego, a spośród innych elementów wyróżnia je to, że są ruchome, czyli obracają się razem z kołami.

Tarcze montuje się do piast kół, a proces hamowania następuje w momencie naciśnięcia pedału hamulca przez osobę odpowiedzialną za kierowanie pojazdem. Wtedy klocki hamulcowe dociskają do powierzchni tarcz, powodując siłę tarcia, która zmniejsza prędkość pojazdu. Właśnie ze względu na owo tarcie, elementy układu hamulcowego ulegają zużywaniu i po pewnym czasie konieczna jest ich wymiana.

Regularny przegląd i wymiana elementów hamulcowych jest szczególnie ważna ze względu na bezpieczeństwo. Układ hamulcowy to najważniejszy system dbający o właściwie zachowanie samochodu na drodze, dlatego ważne jest, by części, w jakie go wyposażamy, były najwyższej jakości. Firma Fomar oferuje tarcze hamulcowe do samochodów osobowych, między innymi dla marek jak Honda, Citroen, Skoda, VW, Opel i Ford.

Tarcze hamulcowe opuszczające nasze fabryki produkowane są z najlepszej jakości materiałów pozyskiwanych od certyfikowanych producentów. Nasze produkty wybrało już duże grono klientów, dlatego wybierając tarcze hamulcowe do samochodów osobowych, postaw na wieloletnie doświadczenie i precyzję w produkowaniu bezpiecznych i funkcjonalnych części.