Klocki hamulcowe
do samochodów osobowych

VW, Skoda, Ford i inne

Fomar Friction oferuje szeroki asortyment klocków, szczęk, okładzin i tarcz hamulcowych do samochodów osobowych, dostawczych i użytkowych. Mamy ponad 60 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej, dostęp do międzynarodowych zasobów i nowoczesnych technologii. Fomar Friction to obecnie 800 referencji klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych oraz 65 referencji do samochodów użytkowych. Przeznaczone są dla takich marek jak: VW, Skoda, Ford, Honda, Lancia, Peugeot, Jeep, Daewoo, Kia, Chevrolet, Chrysler, Seat czy Audi.

Stale powiększamy Naszą ofertę. Fomar Friction to doskonała jakość za rozsądną cenę. Wszystkie klocki hamulcowe mają homologacje R90 od TUV Germany lub IDIADA oraz PIMOT. Charakteryzują się małym zużyciem, optymalnymi parametrami użytkowymi i zapewniają maksymalny wzrost bezpieczeństwa jazdy połączony z komfortem użytkowania. Wszystkie klocki hamulcowe są zaopatrzone w płytkę antypiskową (shims) oraz – stosownie do modelu auta, do jakiego są przeznaczone – w odpychacze i czujniki zużycia.

Elementy układu hamulcowego sprzedajemy do ponad 30 krajów na trzech kontynentach. Posiadamy rozbudowaną siatkę działów badań i rozwoju na całym świecie. Nasze centrum badawcze w Polsce jest najlepiej wyposażone ze wszystkich w Europie Środkowej i Wschodniej.

Sami projektujemy i produkujemy nasze produkty. W procesie produkcyjnym wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, stosujemy specjalną trzecią warstwę, tzw. podsypkę, która silniej wiąże płytkę z materiałem ciernym. Szeroka paleta mieszanek ściernych obejmuje w tej chwili 32 receptury. Spełniają one wysokie wymagania ekologiczne ELV - nie zawierają azbestu, ołowiu, tlenku rtęci, kadmu i chromu VI. Przez cały czas dążymy do maksymalnego ulepszania naszych wyrobów, by produkowane przez nas klocki hamulcowe posiadały coraz lepsze parametry użytkowe.